Kāzu foto datorapstrāde


Kāzas ir ļoti dinamisks process ar gandrīz neprognozējamām situācijām, tādēļ ne vienmēr ir pietiekoši daudz laika, lai knibinātos ap fotoaparāta pogām, pētītu histogrammas displejā, censtos rūpīgi iekadrēt un atrast perfektu kompozīciju. Bieži ir jāspēj ātri noreaģēt, lai nepalaistu garām emocijas un neatkārtojamus momentus. Kamēr regulēs neskaitāmos aparāta knibuļus, viss interesantais jau būs beidzies un zudis vēsturei un nākamajām paaudzēm. Tādēļ kāzu dienā fotogrāfs lielu daļu laika velta ķerot momentus, bet lai darbs būtu pienācīgi pabeigts, pēc tam ir nepieciešama stundām, dienām un nedēļām gara kāzu foto pēcapstrāde datorā. Starp citu, tie ir tikai vieni no faktoriem, kas veido kāzu foto cenas.
Standarta apstrāde datorā ir šķirošana, apgriešana, krāsu un ekspozīcijas korekcijas. Tā tiek nodrošināta visām bildēm bez papildus maksas. Standarta apstrādē neietilpst retuša, datormontāža, lieko objektu izdzēšana no attēla (stabi, vadi), dažādi efekti (melnbalts, sepia) un citas radošas manipulācijas.
Zemāk redzams piemērs momentu ķeršanai notikumu gaitā un vēlākam nesteidzīgam radošam darbam ar bildi datorā.


Fotogrāfija "pa tiešo" no fotokameras. Neapstrādāta kāzu reportāžas bilde


Eksperimenti ar kadrējumu, bildes izlīdzināšana, lieko objektu izdzēšana, pārveidošana no krāsu fotogrāfijas uz melnbalto.
Kāzu fotogrāfija un apstrādes varianti


Pēc datorapstrādes.
Apstrādāta kāzu fotogrāfija


Kā mēs redzam, rezultātā tiek iegūta gandrīz cita fotogrāfija, ko var atļauties likt kaut foto konkursos, fotogrāfs savā personālizstādē un pelnīt medaļas un goda balvas. Arī šis var būt tikai viens no iespējamajiem variantiem. Kadrējums var būt savādāks, foto var būt kā kvadrāts vai kā taisnstūris, var spēlēties ar kontrastu, kaut ko var izcelt, kādu daļu padarīt gaišāku, citu tumšāku, kādam fragmentam nepieciešams pastiprināt asumu (piem., seja, līgavas frizūra, līgavas pušķis) utt. Tā var aizrauties un spēlēties kaut veselu dienu, ja vien par to kāds maksā:), vai arī kādreiz, garos ziemas vakaros, kad uzrodas daudz brīva laika, var darboties sava prieka pēc izbaudot procesu, bet arī tad vēl būs sajūta, ka var izdarīt vēl labāk.

Jāpiebilst, ka svarīga nozīme ir datorprogrammu progresam. Ja pirms dažiem gadiem staba un miskastes izdzēšana prasīja visai daudz laika, tad kopš Adobe Photoshop CS5 ieviešanas, izmantojot Content-Aware funkciju, tādu darbu var izdarīt uz pusi ātrāk.

Vēl kāds piemērs. Ar vienu roku tika turēta automašīnas stūre, bet ar otru roku fotoaparāts. Tādēļ ceļu satiksmes drošības apsvērumu dēļ, nav ieteicams veltī uzmanību kadrējumam un ekspozīcijai. Bez tam, fotografējot caur automašīnas logu, uz bildes redzami dažādi pleķi un ir pazemināts kontrasts. To visu var labot pēcapstrādē, plus pievienot mākoņus pēc gaumes. Ir situācijas, kad galvenais ir ķert momentus un pārējo paveiks Fotošops:)

Kāzu foto apstrādes piemērsJa interesē vairāk par fotogrāfa Māra pakalojumiem, vai arī vēlies noskaidrot, vai Tavs kāzu datums ir brīvs, zvani: 29222987www.maris.lv