Profesionāls kāzu foto

Viena no fotogrāfa Māra specializācijām ir kāzu foto un fotogrāfiju izgatavošana izbraukumā. Fotogrāfs Māris savu profesionālo meistarību pilnveido jau vairāk nekā 15 gadus un līdz šim fotografējis vairāk kā 90 kāzas. Katra kāzu fotografēšana vispirmām kārtām notiek, ievērojot Jūsu vēlmes un prasības. Profesionāli kāzu fotogrāfi pilnībā pārzina kāzu norisi un tradīcijas, tādēļ neviens svarīgs mirklis netiks palaists garām.
Kāzu dienā tiek fotografēti visi nozīmīgākie notikumi kā arī mākslas foto, tradicionāli portreti un kopbildes.

Mēs piedāvājam sekojošus kāzu foto pakalpojumu veidus:
- Bezmaksas pirms kāzu konsultācija, fotogrāfs tiek rezervēts bez avansa iemaksas
- Kāzu ceremonijas un norises foto reportāža
- Kopējā fotogrāfija
- Jaunlaulāto fotogrāfija ar vecākiem un/vai vedējiem
- Jaunlaulāto fotogrāfija pilnā augumā
- Jaunlaulāto portrets
- Līgavas fotogrāfijas
- Līgavaiņa fotogrāfijas
- Līgavas fotogrāfija ar draudzenēm
- Līgavaiņa fotogrāfija ar draugiem
- Fotogrāfijas pēc individuālā pasūtījuma un idejām

Papildus profesionālam foto, iespējams izveidot dažāda formāta foto grāmatas, kā arī lielformāta izdrukas. Ir pieejamas dāvanu kartes.
Esam pret to, ka kāzu fotografi cenas uzliek nesamērīgi augstas. Daudzi joprojām nevar atrast labu fotogrāfu par pieņemamu cenu un visbiežāk uzdotais jautājums ir "cik maksā kāzu foto?". Kur ir atrodams labs un lēts kāzu fotogrāfs? Kāzas tagad ir lauciņš, ko daudzi tā saucamie kāzu fotogrāfi uzskata par vieglas peļņas avotu, jo var "uzskrūvēt" cenas un pelnīt milzu naudu dažas stundas paskraidot ar fotoaparātu. Profesionāls fotogrāfs tagad var izklausīties kā izspiedējs. Vairāk par šo tēmu: kāzu fotgrāfa cenas.

Biežāk uzdotie jautājumi saistībā ar kāzu foto


Kāzu plānošana un organizēšana ir sarežģīts un komplicēts darbs, ir jārod atbildes uz tik daudziem jautājumiem par kāzu ceremonijas un banketa norises vietu, limuzīnu, floristiku, dīdžeju, vakara vadītāju un klāt visam tam, jātiek skaidrībā arī ar foto pakalpojumiem. Lai neizpeldētu nezināmi zemūdens akmeņi, zemāk ir apkopotas atbildes uz vispopulārākajiem jautājumiem, kurus jaunie pāri uzdod fotogrāfam:

Cik ilgi fotografējat kāzas?
Kāzas fotografēju kopš 1999. gada. Līdz šim ir nofotografētas vairāk kā 100 kāzas.

Ar kādu foto tehniku strādājat?
Canon EOS-1D X Mark II, Canon EOS 5D Mark IV un tikai ar visaugstākās - L klases objektīviem, kā: Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM, Canon EF 35mm f/1.4L II USM u.c līdzīga līmeņa aprīkojumu. Vairāk par šo tematu var izlasīt šeit

Vai Jums ir Covid-19 sertifikāts?
Jā, man ir derīgs digitālais COVID-19 vakcinācijas sertifikāts.

Cik maksā kāzu fotografēšana?
- Pakalpojuma cenas atkarīgas no daudziem faktoriem, kā piemēram, darba apjoms un ilgums. Detalizēta informācija par cenām ir atrodama šeit

Kādēļ tieši šādas cenas?
Ja cenas būtu vēl zemākas, tad man nebūtu tāds foto aprīkojums, ka tagad. Tad es nevarētu veidot tādas bildes, kādas redzamas manā portfolio.

Vai tiek rēķināts arī patērētais laiks pārbraucienos no vienas vietas uz citu, piemēram no svinīgās ceremonijas norises vietas līdz viesu namam?
- Jā, laiks tiek skaitīts sākot no fotogrāfa ierašanas brīža līdz brīdim, kad fotogrāfs dodas prom. Cenā ietilpst arī pārbraucienos no vienas vietas uz otru pavadītais laiks, kā arī sastrēgumi un cita no fotogrāfa neatkarīga dīkstāve.

Vai ir kādas garantijas, ka nemainīsies norunātā cena un noteikumi?
Ir iespēja noslēgt līgumu, kurā visi šie jautājumi tiek atrunāti.

Vai filmējat arī video?
Esmu fotogrāfs un tā ir mana vienīgā profesija, ar citu neko nenodarbojos. Fotografēšanu jāveic fotogrāfam un video jāfilmē video operatoram. Gadu gaitā esmu sadarbojies ar daudziem video speciālistiem, tādēļ varu ieteikt vis labākos.

Vai Jūs fotografējat arī kāzu viesus?
- Jā, daļa no kāzu fotogrāfijām ir ar jauno pāri un daļa ar viesiem.

Vai fotogrāfam ir savs transports?
- Jā, fotogrāfs izbrauc uz kāzām ar savu transportu.

Vai Jūs izbraucat uz kāzām arī ārpus Rīgas?
- Jā, protams. Fotografēju kāzas visā Latvijā un aiz valsts robežām, ja nepieciešams.

Cik un kādas fotogrāfijas mēs saņemsim?
- Fotogrāfiju skaits nav ierobežots. Kāzu dienā tiek fotografēti visi notikumi, jaunais pāris un viesi. Piemēram, ja fotografēšana sākas no līgavas gatavošanās un beidzas ar mičošanu, tad saņemsit aptuveni 500-1000 apstrādātas fotogrāfijas, ierakstītas skaisti noformētā USB zibatmiņā vai diskā.

Vai Jūs arī apstrādājat fotogrāfijas?
- Jā, visām fotogrāfijām kuras tiek atdotas, tiek veikta standarta apstrāde: tiek atsijāti neveiksmīgi kadri, fotogrāfijas tiek iztaisnotas, rūpīgāk iekadrētas, pieregulētas krāsas, tumšāk vai gaišāk un tml. Galarezultāts ir kvalitatīvas bildes, gatavas rādīšanai datora vai TV ekrānā, likšanai sociālajos tīklos kā piem. draugiem.lv, facebook utml., vai sūtīšanai pa e-pastu, nešanai uz foto ateljē izdrukāšanai utt. Īpaša apstrāde ar PhotoShop, retuša (piegludināt sejas ādu, kaut ko pielikt vai noņemt) ir pieejama 3-5 labākajām bildēm.

Vai Jūs arī retušējat fotogrāfijas?
- 3-5 labākās fotogrāfijas tiek retušētas bez maksas.

Cik ilgā laikā saņemsim bildes?
- 3-4 nedēļu laikā pēc kāzām. Atkarībā no sezonas un noslogojuma, iespējams arī ātrāk.

Kādēļ tik ilgi?
Lielākais darba apjoms ir tieši bilžu apstrāde. Ja kāzas ir nelielas vai arī mazāk aktīvas, tad bilžu skaits ir mazāks un apstrādes patērētais laiks arī mazāks. Tādēļ fotogrāfs nesola konkrētu termiņu, jo viņš nevar paredzēt cik bildes sabildēs. Arī apstrādes sākumā fotogrāfs neko nevar prognozēt, jo ir bildes, kuras var apstrādāt dažās sekundes un ir bildes, ar kurām jādarbojas stundām ilgi.

Vai fotogrāfam jānodrošina arī vieta pie galda?
Nav obligāti, bet jāņem vērā, ka fotogrāfs Jūsu kāzās strādā visu dienu un nav neviena iespēja aiziet pusdienas pārtraukumā uz kafejnīcu vai tuvējo veikalu pēc pīrādziņiem. Tādēļ neviens neatteiktos no kāda atspirdzinoša dzēriena un uzkodām. Tad arī nebūs jāzaudē laiks un jāpalaiž garām interesanti momenti, kamēr dodas uz mašīnu pēc termosa un desmaizēm :)

Vai ir jāiemaksā avanss?
- Datums tiek rezervēts tikai pēc avansa iemaksas 25% apmērā no izvēlētā pakalpojuma summas.

Vai ir iespējams vienoties par atlaidēm?
- Patreiz kvalitatīvā foto tehnikā tiek ieguldīts vairāk, nekā nopelnīts. Bet labprāt apspriedīšu atlaides ar studentiem un tiem, kam pieejamais budžets ir neliels. Vis nelabvēlīgākais laiks atlaidēm ir populārie datumi, piemēram vasaras mēnešu nedēļas nogales ir īpaši pieprasītas - pa 5 vai vairāk pieteikumiem uz vienu datumu. Tāds datums kā 7.7.17 jau tika rezevēts gadu iepriekš un šādās reizēs atlaides diemžēl nav pieejamas.

Vai ir iespējams nelikt mūsu fotogrāfijas internetā?
Fotogrāfam ir svarīgi uzturēt savu portfolio, rādīt jaunus darbus un reklamēt sevi. Lai arī labu fotogrāfu bieži iesaka "no mutes mutē", tad potenciālie klienti tāpat vēlas apskatīt darbus, jo vienmēr izvēlēsies konkrēto fotogrāfu tikai tad, ja patiks bildes un kā viņš fotografē. Bez tam, ja jaunais pāris fotogrāfam neļaus izmantot bildes priekš fotogrāfa portfolio, konkursiem, izstādēm un citiem nekomerciāliem projektiem, var gadīties, ka daudziem fotogrāfiem daļēji zūd motivācija radīt neaizmirstamas un unikālas bildes, kuras nevienam nedrīkstēs rādīt. Fotogrāfi ir mākslinieki, kuru darba augļi ir izteiksmīgas fotogrāfijas, nauda nesniedz tādu gandarījumu, kā fantastiska, vēl nebijusi bilde.
Iepriekš vienojoties, iespējama arī konfidenciāla fotografēšana.

Kā var nokļūt pie Jums uz bezmaksas konsultāciju?
- Par visiem jautājumiem zvaniet uz: 29222987www.maris.lv